Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Koenigsmark Alex

        Jsem-li tázán, co jsem, odpovídám, že jsem spisovatel, scénárista a občasný galerista. Učil jsem se kameníkem, potom jsem přerušovaně studoval střední školu sochařsko-kamenickou v Hořicích, dva roky jsem strávil na vojně u silničního vojska, nástupce to PTP, kde jsem to dotáhl na desátníka, potom absolvoval FAMU, krátce jsem pracoval na Barrandově a od vyhazovu odtamtud jsem s maličkými pauzami (dramaturg Činoherního studia v Ústí nad Labem v r.1978 a sekční šéf na ministerstvu kultury v r.1990) na volné noze. Vždycky jsem chtěl psát jen prózu – asi proto jsem musel a musím psát především scénáře. Napsal jsem mnoho televizních scénářů, zejména pro slovenskou televizi (z těch mám rád Mário a kouzelník nebo Nebezpečné známosti, z těch pro českou televizi (kam jsem ale po léta nesměl) Závist (režie Karel Smyczek) nebo Jasnovidec (režie Jiří Svoboda), řadu textů pro rozhlas (ale tam jsem také kryl svým jménem pár zakázaných autorů, než museli jiní krýt mne), něco málo filmových scénářů (rád mám Přezůvky Štěstěny z r.1988, režie J.Herz), několik divadelních her (ale jako divadelní autor jsem dnes známější v Maďarsku než doma). A knihy – rád mám novelu Chlast aneb Cesta sekčního šéfa k moři Akropolis 2009) a román Siromacha (MF 2007). Mám tři kočky.

Romány:
  • Siromacha
  • Chlast aneb Cesta sekčního šéfa k moři
  • Jiřina Jirásková osobně
  • Příběh unavené manekýnyMoje webové stránky: www.koenigsmark.cz