Kontakty
Světová literatura
Inzerce
Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Guggenmos Josef

        Joseph Guggenmos se narodil v Irsee 2. července 1922 jako nejstarší ze tří dětí. Jeho otec byl zdravotnik, matka švadlena. Po základní škole absolvoval gymnázium v St. 0tilia Ammersee. Vysokou školu přerušila válka. Nastoupil do armády a skončil v britském zajetí. Od podzimu 1945 až do r. 1953 studoval na různých univerzitách. (Dillingen, Marburg, Erlangen, Bonn). Jako editor a překladatel pracoval pro různá nakladatelství. V roce 1959 se oženil a usadil ve svém rodišti v Irsee. Tam žil jako spisovatel na volné noze až do své smrti. Zemřel 25 září 2003.
Josef Guggenmos, je nazýván mistrem malé formy. V překladu Dr Z.K. Slabého přinášíme krátké ukázky z jaho prací, v češtině ještě neuveřejněných.