Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Slabý Z.K.

        Zdeněk K. Slabý (1930 Praha), vystudoval klasické gymnázium na Žižkově a obory česká, slovenská a ruská literatura a literární teorie na filologické fakultě Karlovy univerzity, kde setrval jako asistent katedry české literatury do roku 1958. Tématem jeho diplomové práce byl básník Konstantin Biebl, tématem doktorské práce prozaik Karel Konrád (v roce 1967). Publikovat začal v dětských časopisech v roce 1945, ještě za studií spolupracoval s Mladou frontou a Československým rozhlasem. Věnoval se recenzentské činnosti v literárních časopisech, polemizoval se schematismem tehdejší poezie (např. kritika Máje země Ivana Skály ve Varu nebo Píseň o lásce a nenávisti Stanislava Neumanna v Mladé frontě), založil spolu s Milanem Kunderou, Karlem Šiktancem, Jiřím V. Svobodou a dalšími Divadlo poezie v padesátých letech jako centrum mladé básnické generace. Od roku 1958 se stal redaktorem, pak šéfredaktorem kritické revue Zlatý máj a setrval tam (s výjimkou normalizačních let, kdy pracoval jako dramaturg divadla pro děti a obrazové galerie) do konce roku 1990. Věnoval se kritické činnosti zejména v oblasti dětské literatury, ale také průběžně dílu Konstantina Biebla, Karla Konráda, Karla Poláčka, F. X. Šaldy, Arnošta Ráže a dalších, překládal z němčiny, ruštiny, slovenštiny a srbochorvatštiny ( Feldek, Pludra, Guggenmos, Cyferov, Radović, David aj.). Jako autor vydal například pohádkové knihy Tři banány, Bukukururuna, Pohádkový detektiv, Nedokončené pohádky, Pohádka o stříbrných kůzlatech, pět knih o Kocouru Vavřincovi a jeho přátelích (s Dagmar Lhotovou a Věrou Faltovou), Ani den bez pohádky nebo Pohádky, které přinesl vítr (opět s Dagmar Lhotovou), ale také Děti s cedulkou (o lidických dětech, s Eduardem Pergnerem) nebo Japonské reflexe. Tu posledně jmenovanou inspiroval půlroční pobyt při stáži v Mezinárodním institutu dětské literatury v Ósace. Inicioval mezinárodní spolupráci spisovatelů (Tajemství ornažové kočky, Meluzínka Minka), vydal i řadu pohádkových a básnických antologií pro děti (Vyzvání na cestu, Každou vteřinu, Mami pofoukej, Třicet stříbrných klíčů, Milostná čítanka aj.). Některé jeho knížky byly přeloženy do němčiny, ruštiny, polštiny, japonštiny, angličtiny, francouzštiny a dalších jazyků. Je rovněž uautorem dvou dílů encyklopedie Svět jiné hudby (s Petrem Slabým).

www.svetjinehudby.webz.cz