Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Polák Jiří

        Narodil jsem se v dubnu 1946 v rodině odborného učitele měšťanské školy v Žirovnici. Otec byl mimo jiné předsedou městské rady České strany národně socialistické. Už po dvou dnech komunistického puče, 27. února 1948, odborná učitelka L. Janžurová založila tzv. „Akční výbor obecné a měšťanské školy v Žirovnici“ s jediným cílem - propustit mého otce ze školy. S jistým nátlakem a hrozeb ostatních čtyř členů akčního výboru se jí to vskutku povedlo. Až do důchodu otec pracoval manuálně - na pile, tvrdé hledání uranu, na melioracích a mnohde jinde. O mne se pro změnu postaral manžel jmenované, ředitel školy v Žirovnici J.Janžura. Třebaže jsem měl ve škole vždy vysvědčení s vyznamenáním, směl jsem jen nanejvýš být v chemickém učilišti v Plané nad Lužnicí. Přesvědčil jsem se ovšem, že boží mlýny melou sice pomalu, ale jistě: přece jen se mi podařilo absolvovat maturitu a fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy v Praze, zatímco kdysi ředitel školy v Žirovnici Janžura se do takové míry zajímal o vyspělejší žačky, že skončil ve vězení… Celý život jsem redigoval a lektoroval práce mladých a začínajících autorů. Nejprve v Dílně Literárního měsíčníku, po roku 1989 ve své literární agentuře LIMA. Má firma skončila v roce 2006 - po vážné nemoci. Pokud to dovoluje můj zdravotní stav, spolupracuji s autory, s nimiž jsem vytvořil název KAJMAN - Klub autorů Jižního Města, přičemž řada autorů dávno překročila Prahu 11. Naplňuje mě to radostí i smyslem života.


Poznámka editora:
Redaktor a lektor Mgr. Jiří Polák psal i povídky. Čas od času a ve volných chvílích tak činil proto, že ho to - jak uvádí - těšilo. Později, už v Dílně Literárního měsíčníku, zastával názor, že mladí a začínající autoři si musí uvědomit, že redaktor a lektor je s nimi na jedné lodi, že tomu rozumí nejen teoreticky, nýbrž i prakticky, jako povídkář. Mnoho mladých a začínajících autorů se časem stali jeho přáteli. Avšak o vydavatelské možnosti své literární práce nikdy nedbal. Povídky, které tu uveřejňujeme, proto získáváme ne příliš snadno. Navíc zdaleka to nejsou všechny povídky, co napsal…
Mgr. Jiří Polák zemřel 7. února 2014 ve věku nedožitých 68 let.
M.K.