Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Čechura Milan

        Narodil se v roce 1949 v Ústí nad Labem. Od tří let žije v Plzni. Začátky jeho literárního snažení spadají do šedesátých let, kdy psal různé povídky a také písňové texty několika hudebním skupinám. Pak se na delší dobu odmlčel a znovu se k literatuře vrátil v roce 2002, kdy vlastním nákladem vydal knížku fejetonů a povídek Jak se stát spisovatelem. Stal se členem Ason klubu v Plzni, kde v letech 2004-2006 v edici Malé knížky spatřily světlo světa tři dílka, a to sbírka miniatur s názvem 100x a dva povídkové triptychy, které napsal s kolegy Lubomírem Mikiskem a Jiřím Č. Ulrichem, Rozloučení a Obrazy. Se stejnými autory spolupracoval na první knížce, jež vyšla v kamenném nakladatelství Carpe diem a to v roce 2006. Jmenovala se Duhová kulička. Totéž nakladatelství vydalo v roce 2007 jeho samostatnou prvotinu Rodinčení. Od téhož roku je členem Střediska západočeských spisovatelů. V roce 2009 mu vyšel v nakladatelství Pro libris Kalendář plzeňský 2010 s podtitulem Pane vrchní ještě jednou. Následující rok vydalo nakladatelství NAVA v Plzni jeho zatím poslední knížku Dědečkárna. A konečně, k vydání se připravuje sbírka hororových povídek Malý nepřítel. Autor pravidelně publikuje v literárním měsíčníku PLŽ (Plzeňský literární život) a autorsky se podílel na Antologii západočeských spisovatelů a sborníku německých a českých spisovatelů s názvem Krajiny našich srdcí. V poslední době se též věnuje hudbě, nahrál CD Plzeň spisovatelská, a též amatérskému divadlu v plzeňském souboru Amceth.