Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Stoličný Peter

        Doc. Mgr. PeterStoličný, ArtD. Jsem původně slovenský spisovatel, scenárista a novináři (nar. 1945). Vystudovaný divadelník (DAMU) a psycholog (UK Praha). Po studiích jsem žil v Bratislavě, nejdřív jako televizní a divadelní dramaturg, novinář, divadelní recenzent. Žil jsem léta „na volné noze“ a psal knížky pro děti a mládež, televizní scénáře, několik rozhlasových komedií. Psal jsem i slovenskou verzi oblíbených Bakalářů, televizní Večerníčky a hodně příběhů do dětských časopisů. Věnoval jsem se reklamě a Public Relatons ve firmě Výstavnictví, n. p., dělal jsem to, čemu se dnes říká Copywriter. Před rozdělením Československa mne hodně štval bující slovenský nacionalismus. Přestěhoval jsem se do Brna, a přijal české občanství. (Z bláta do louže, v ČR tehdy řádit Sládkův nacionalismus.) Naštěstí je to už v Čechách i na Slovensku téměř pryč. Byl jsem asistentem, později docentem na Masarykově univerzitě v Brně a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, učil jsem R+PR na Vysoké školy hotelové v Praze a byl jsem šéfredaktorem Slovenských listů v Praze, později měsíčníku Aplaus, Národního divadla v Brně. Stále mne zajímá na jedné straně divadlo, (jsem stálým recenzentem hlavně brněnských premiér) a literatura pro děti. Vydávám knížky v Čechách i na Slovensku, třeba Pohádky o dopravních značkách I., a II. vycházejí už léta v reedicích, hodně se prodávají a čtou. Velký úspěch mají mé pohádky o opici Skořici. (Vyšly už tři knížky) na Slovensku byly dokonce odměněny společností Panta Rhei jako nejlepší a nejčetnější kniha pro děti v roce 2018 a druhá nejčetnější v roce 2019. Má nejvíce uváděná hudební pohádka, Polepetko (v Čechách Polepeta) se dočkala MG a CD nahrávky, divadelní verze (v opeře v B. Bystrici, v Košicích a ve Zvolenu) a už 24 let je na Slovensku vysílaná jako dětský TV muzikál. (v Čechách byla hrána ve studentském divadle PdFMU – Jako, a v Libereckém loutkovém divadle je na repertoáru pořád.) Pohádky o dopravních značkách jsou pravidelně vysílány v rádiu Proglas. Trochu v pozadí je má tvorba „pro dospěláky“, i když mám co nabídnout. Ono je to tak. Na vysoké škole přednáším marketing a říká se, že kdo umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí. Obávám se, že je na tom kus pravdy. Učím tedy dál, již externě, na VŠ,píšu další pohádky, mám připravenou knihu „pro dospěláky“, kdy a kdo ji vydá nevím… Ve volném čase sportuji, kreslím, čtu vše vytištěné a bloumám přírodou. Mé priority jsou rodina, pejskové, staří přátelé a kvalitní červené víno. Najdete mne na adrese: www.stolicny.eu, psát mi můžete na stolicny@gmail.com.