Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Niedl František

        Narodil se 7.4.1949 v Českých Budějovicích a vystudoval SPŠ elektrotechnickou. Prošel profesemi elektromontér, obsluha vodní elektrárny, obsluha rozvodny, byl učitelem v autoškole a byl majitelem cestovní kanceláře. V současné době se věnuje výhradně literární činnosti. Je ženatý a má 2 syny. Má rád přírodu, motorky, koně, jachtink, včetně námořního, literaturu a historii.
Napsal romány:

Skleněný vrch -- sociálně-společenský román, Jihočeském nakladatelství/1989
Vzpomínky jednoho lumpa -- thriller z II. svět. války, Nakladatelství Adonai/2002
Slunce na útěku -- sci-fi z budoucího svět. konfliktu, Nakladatelství Růže/2004
Čtvrtý králův pes -- historický román z 15. stol. Nakladatelství MOBA/2006
Čas vlků -- historický román z 15. stol. Nakladatelství MOBA/2008
Poslední batalion -- román z I. svět. války, Nakladatelství MOBA/2009
Pohled šelmy -- detektivní thriller, Nakladatelství MOBA/2010
Štvanice -- detektivní thriller, Nakladatelství MOBA/2011
S vlčí hlavou v erbu -- historický román z 15. stol., Nakladatelství MOBA/2011
Útěk do pekel -- thriller z II. svět. války, Nakladatelství MOBA/2012
Past -- válečný román z II. svět. války, Nakladatelství MOBA/ 2012
Platnéř -- historický román ze 14. stol., Nakladatelství MOBA/2012


Všechny knihy, které vyšly v Nakladatelství MOBA lze objednat přes internetovou adresu: www.mobaknihy.cz

Jak už z dat vydávaných knih vyplývá, došlo po vydání prvního autorova románu k jisté pauze. Autor dal po převratu přednost prožívání dobrodružných událostí v reálném životě, před jejich vymýšlením si v literatuře, a dal se na podnikání. Po deseti letech je však dobrodružstvími při podnikáním už tak opotřebovaný, že se pokorně vrací ke psaní a raději nechává týrat své fiktivní hrdiny. Kromě románů píše i povídky, které se objevují v přílohách deníků, nebo jsou vysílány v rozhlase a také vychází knižně, jako např. v almanaších:


Měsíc ve dne povídkový almanach, Nakladatelství Carpio/2002; Střídavě jasno česko-rakouský povídkový almanach – nakladatelství Dominium/2003; Barevné kameny A. Stiftera česko-rakouský povídkový almanach – nakladatelství Růže/2005; Příběhy jihočeských hostinců povídkový almanach – nakladatelství Růže/2005; Sůl a cukor česko-slovenský povídkový almanach – nakladatelství Růže/2005; Vítr sedmi vůní česko-rakoský povídkový almanach – nakladatelství Balt- East/2007; Černobílé inspirace povídkový almanach, nakladatelství Balt-East/2007; Kudy chodí slova povídkový almanach, vydal JKOS/2011.