Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Kersch Petr

        Petr Kersch Dětství (*1934) prožil v Praze, školákem byl v Blovicích (1939 - 1945), gymnazistou v Plzni (1945 - 1952), absolvent Vysoké školy chemicko-technologické v Praze (1957). Pracoval jako technolog, dílovedoucí, výzkumník, odborný učitel, živnostník, překladatel a studijní konzultant. Od roku 1997 penzista, žije v Děčíně. Od roku 1994 napsal a publikoval na dvě stovky fejetonů, nanopovídek a povídek. Otiskovaly je různé deníky ve svých víkendových přílohách a časopisy na svých stránkách věnovaných kultuře (MFDnes, Zemské noviny, České slovo, Noviny Děčínska, Týdeník Klatovska, Weles, Pandora, Plzeňský literární život (PLŽ) aj.). V knižním vydání vyšly povídkové soubory Zlatý časy (2002, PK Děčín), Zvěrokruh a jiné povídky (2003, PK Děčín), Pátrání (2009, Tribun Brno). Městská knihovna Varnsdorf vydala Kerschovu povídku Notes již v roce 2000, kdy tato povídka zvítězila ve známém soutěžním bienale Literární Varnsdorf. Od roku 2009 jsou na vlnách Českého rozhlasu Praha a Českého rozhlasu České Budějovice vysílány některé Kerschovy povídky ve zdramatizované úpravě. Patří k nim například tituly Autodráha (Zlatý časy), Býk (Zvěrokruh a jiné povídky), Sardinky (Pátrání) a dal. Český rozhlas realizoval také Kerschovu rozhlasovou hru Vši podle stejnojmenné povídky ze Zlatejch časů. Petr Kersch publikuje své prózy rovněž na internetovém prostoru, např. na serverech Dobrá adresa, Pozitivní noviny. Jeho fejetony a nanopovídky pravidelně uveřejňuje Neviditelný pes, internetová příloha Lidových novin. V roce 2009 byla Kerschova novela Svědectví vyhodnocena ve výběrovém řízení Nadace RWE&Barrandov Studio jako nejlepší filmová povídka. Novelu Svědectví potom vydalo knižně vydavatelství AlfaOmega Praha v roce 2010. V současné době Petr Kersch stále tvoří a jeho rozpracované prózy Waningerův jev z prostředí současné české školy, a Život a dílo Adama G. z prostředí současné české chudiny a českých zbohatlíků, se blíží dokončení a je netrpělivě čtenářkami a čtenáři očekáváno.
Petr Kersch všechny dotazy rád zodpoví a názory čtenářů ochotně porovná se svými na adrese
petrkersch@karneval.cz .