Kontakty
Světová literatura
Inzerce
Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Vávra Vladimír

        V sedmdesátých letech jsem vystudoval filmovou a televizní produkci na pražské FAMU a po promoci jsem nastoupil jako redaktor skladby programu do tehdejší Československé televize. Vedle toho jsem žurnalisticky přispíval - zejména rozhovory s herci a filmovými tvůrci - do časopisů Záběr, Kino, Květy, Týdeník Čs.televize, atd. V roce 1982 jsem emigroval do bývalé Spolkové republiky Německa a usadil se v Mnichově, kde jsem dodnes. Zde jsem také začínal jako volný spolupracovník československého oddělení Rádia Svobodná Evropa a současně jsem v jazykové škole U.S.Army určené pro výcvik vojenských tajných zpravodajců vyučoval češtinu. Po pádu komunismu a po následném přestěhování obou výše uvedených institucí z Německa jsem se přeorientoval na obchodní činnost, ve které se pohybuji dodnes. Zájem o literaturu jsem zdědil v genech, mladší bratr mé babičky z otcovy strany, tedy můj prastrýc, byl Karel Vaněk, novinář a spisovatel, který mimo jiné po Haškově smrti dopsal Švejka. Útvar krátké povídky mne svou úsporností odjakživa fascinoval. A když se mi před mnoha desetiletími dostala do ruky kniha Tichá hrůza, soubor povídek světových autorů žánru hororu a fantazie, okamžitě jsem věděl, že „to je ono“. Jinými slovy, že i já, pokud se někdy v budoucnu odvážím zasednout za spisovatelský stůl, nebude jiné volby než „cesty temným lesem...“ Zda-li se mi to alespoň částečně podařilo, ať posoudí čtenář sám.