Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Scheuer Petr

        Pochází ze staré české rodiny s německými předky, narodil se v r. 1968 v Lanškrouně, kde nikdy nebydlel, než nastoupil do školy, čtyřikrát se stěhovali, ale základí školu vychodil celou v Červené Vodě, v půli střední školy (silnoproudé elektrotechniky v Dobrušce) se stěhoval opět, do Trutnova, a těch stěhování bylo ještě pár, poslední před asi čtyřmi lety do Libřic u Hradce Králové, kde dnes bydlí se svou ženou a několika malými i většími dětmi. Do školy chodil rád, ale odnesl si z ní pocit, že škola má za úkol dětem učení zprotivit. Podobnou, ale mnohem, mnohem intenzivnější má zkušenost s justicí, která, alespoň ve své opatrovnické složce, má zjevně za úkol šířit bezpráví. A používá k tomu bandu zparchantělých mrch v rouše soudcovském, řekl by upřímně. A těšil by se, že se nějaká potrefená husa ozve, aby mohl doložit, že má pravdu. Psal a píše rád a hodně. První dílo napsal v jedné z prvních školních tříd, jmenovalo se Jak indiáni poznali střelnou zbraň a bylo o tom, jak indiáni poznali střelnou zbraň. Zřejmě. Bohužel, zůstal mu z něj v paměti pouze obraz papíru posetého oranžově zatrženými gramatickými chybami. A bohužel ještě jednou, dodnes se ze svého okolí dočká přinejlepším opravy gramatických chyb. Obsahové a stylistické nedostatky si však s sebou dál vleče trpělivě a s úsměvem. Třeba zrovna teď je to s úsměvem, jinak spíš jen trpělivě. A někdy útrpně. Podle jeho scénáře natočila Česká televize film Pátek čtrnáctého, když jej poslal do soutěže O dýmku Sherlocka Holmese. Nevyhrál, ale scénář tam zaujal. Dostal ho k přepracování kmenový televizní autor, přičemž z toho původního zbylo ve výsledku zhruba 70%. A přičemž ten původní scénář měl asi 160%. (To znamená, že kmenový televizní scénárista musel hodně krátit.) Dílko, které je zde uveřejněno, je malou sbírkou pohádkových vyprávění, která jsou uvedena tímto (všeříkajícím) textem: Usínáte při čtení pohádek dřív než vaše děti? Tak jim nečtěte a zkuste vyprávět. Vymýšlejte si. Při tom neusnete. A není to tak těžké, jak se zdá. Jen nečekejte, že to bude vyprávění jako z pera Karla Jaromíra Erbena. Byli byste zklamaní. Vaše děti ale ne. Ty nic takového nečekají. Vaše děti chtějí, aby to bylo zajímavé – a hlavně, aby to bylo tak trošku o nich. Prostě se nebojte a řekněte jim o nich něco pohádkového. Třeba, že se jim neuklizené hračky pomstí a budou je v noci tahat za uši. Třeba. Zkuste to. Dělejte to jako dítě, když maluje obrázek. Nepřemýšlí, nepochybuje a prostě ho namaluje. Že není dokonalý? Ano. No a?! Nemusí být dokonalý, protože je krásný. Tato knížka je vám malou inspirací. Vaše vyprávění bude možná o trochu lepší, může být i mnohem lepší, a nebo bude maličko horší. Na a? To je jedno. Rozhodně bude dobré – a pro vaše děti bude tím úplně nejlepším. - - -