Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Blahutová Ivana

        Ivana Blahutová Narozena v Ostravě (1958), žije v Brně. Vystudovala obor ruský jazyk – občanská nauka na pedagogické fakultě a vystřídala řadu zaměstnání a nezaměstnání. Příležitostně překládá z ruštiny, ilustruje a vypomáhá jako externí korektorka a redaktorka v malém pražském nakladatelství. Coby editorka připravila k vydání např. výbor z celoživotní tvorby samizdatového básníka Miroslava Oravy (Snad nezblázním se už. Praha: Balt-East, 2013) nebo sborník členů UČS Almanach Nibiru 2013. Poprvé publikovala časopisecky v r. 1979. Píše převážně prózu, ale rovněž dramatické texty, poezii, literární recenze aj. Povídkami i básněmi přispěla do různých sborníků, mj. i v žánru sci-fi a fantasy. V 80. letech minulého věku spolupracovala s krajským vysíláním Čs. rozhlasu v Ostravě (v éteru šest povídek). Pro brněnské amatérské divadlo Cylindr zdramatizovala knihu Karla Poláčka Bylo nás pět pod názvem Holčičiny (oceněna na festivalu v Antverpách v r. 1982). Formou scénického čtení představil brněnský Výbor národní kultury v prosinci 2005 její knižní drama Román o vztahu Karla Čapka a Olgy Scheinpflugové. Původní rozhlasovou hru Milenec (napsanou na motivy vlastní stejnojmenné sci-fi povídky) uvedl Slovenský rozhlas Bratislava v r. 2006 v překladu Pavola Janíka. Knižně publikovala: jako spoluautorka s Leošem Vaškem knížečku próz z historie Kunštátska Tehdy, tenkrát, kdysi (Bolzano 1996); povídkovou knihu Bílý kůň – s podtitulem Sedm fantaskních příběhů (Balt-East 2007) – ta obdržela v r. 2009 Cenu Unie českých spisovatelů; román Molochita (Key Publishing 2008) – původně vydán coby samizdat v r. 2002; povídkovou knihu Nessun dorma a jiné příběhy (Key Publishing 2010).