Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Šulista Petr

        Absolvent Pedagogické fakulty v Českých Budějovicích aprobace čeština – hudební výchova a studia speciální pedagogiky na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Začínal jako redaktor krajských novin, nějaký čas působil v dětském výchovném ústavu jako učitel a vychovatel, téměř jednatřicet let se věnoval lidem s mentálním postižením. Nyní je v důchodu. Od studentských let se snaží prosadit jako textař a básník. Do světa dětské poezie ho uvedl především spisovatel Jan Kloboučník, který mu také otevřel cestu do dětského časopisu Sluníčko a Mateřídouška. Řada jeho textů byla zhudebněna a nahrána. Vydal více jak dvě desítky nejrůznějších publikací, objevuje se na stránkách sborníků a antologií. Je členem Jihočeského klubu Obce spisovatelů. Žije ve Strakonicích. Z bibliografie: Sněží, sněží - omalovánky (Albatros, Praha 1990), Povídání o králi Holci (vlastní náklad, 1991), Hrnečku, vař – omalovánky (vlastní náklad, 1992), Padá snížek bílý - omalovánky (vlastní náklad, 1992), Je to pravda - omalovánky (vlastní náklad, 1993), Hledání – sbírka poezie (vlastní náklad, 2002), Letokruh – sbírka dětské poezie (vlastní náklad, 2006), Zpověď zamilovaného blázna – sbírka poezie (Alisa, Petřvald, 2006), Tvořivá síla strachu - společně s V. Prokopiusem (Triton, Praha, 2007), Povídání o medvědí rodině (Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana, Praha 2008), Letokruh – sbírka dětské poezie (Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana, Praha 2008), Vega - hvězda z bodláků (Studio Gabreta České Budějovice ve spolupráci s Centrem sociální pomoci Litoměřice, 2008), Krize svědomí - společně s V. Prokopiusem (Triton, Praha, 2011), Ať děláš, co děláš (Nadace Pomozme dětem žít lépe, 2012), Buď laskavý, neboť zlem platit se nevyplatí (Nadace Pomozme dětem žít lépe, 2013), Krajinou předků mých – sbírka poezie (Epika, J. Hradec, 2013), Stolovou horou mě nestraš aneb Polická zastavení (pro město Police nad Metují vydala Věra Kopecká, 2016), K babičce s dědou mé kroky vedou (LK TISK, Milevsko, 2017), Chvíle s abecedou (Nová Forma, Týn nad Vltavou, 2018), Pozdní sběr (Nová Forma, Týn nad Vltavou, 2018).