Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Semerád Václav

        Ing. Václav Semerád se narodil v Pardubicích 14.12.1945. V roce 1969 ukončil studia na jaderné fakultě ČVUT, několik let pracoval jako energetik a později zůstal u výpočetní techniky. Láska k vědeckofantastické literatuře ho doprovází už od dětství. Jako školák pozorně sledoval první nesmělé krůčky lidí do vesmíru a pro zábavu svou a svých spolužáků se už tehdy pokusil napsat své první neumělé sci-fi. Postupně se dostal až k románům, často na sebe navazujícím. O tom, že jeho tvorba měla úspěch, svědčí například i to, že se mu půjčované rukopisy často ztrácely. Přátelé, kteří jeho díla četli, mu často radili, aby je publikoval oficiálně. Zkusil to poprvé počátkem sedmdesátých let, ale z toho záměru sešlo. Tenkrát stačila malá, neúmyslná zmínka o ”umírající rudé hvězdě”... možná za tím vězelo i členství v tehdy zakázané Společnosti pro lidská práva. Na svou lásku však nezanevřel a tvořil dál. ”Sága Galaktického Společenství” má devět menších i větších knih. Kromě Ságy GSMB má i další samostatné romány, často se odehrávající na Zemi, jako jsou ”Fext, stín z temnot”, ”Démon”, ”Omíor, válka světů”, ”Mloci” a další. Celkem jich je více než 30. Ačkoliv příběhy Václava Semeráda nepostrádají fantasii, dramatický děj i napětí, nesetkáte se v nich s brutalitou hlavních hrdinů. V jeho vyspělém Galaktickém Společenství není místo pro vyznavače násilí, ani pro povýšené rasisty. Tvrdí supermani a mocné vražedné nástroje vyvolávají v lidech kosmické éry nanejvýš opatrnost, odstup a - soucit. Barbarští obyvatelé Země se musí v mnohém poučit, než je ostatní světy přijmou za své partnery, ačkoliv uznávají i některé jejich přednosti. Symbolické je, že nejznámější pozemskou osobností ve vesmíru není žádný věděc a tím méně politik, ale - Mozart. Václav Semerád obdivuje celou řadu autorů sci-fi, od známých, jakými jsou A.C.Clark, Stanislav Lem, bratři Strugačtí, Možajko (Kir Bulyčov) až po autory ve světě neznámé - J.M.Trosku, Františka Běhounka (kterého osobně znal a má ho rád nejen jako autora) nebo L. Součka. Nemá rád autory, kteří si libují v brutalitě, nebo kteří přenášejí pozemské nešvary do vesmíru jako cosi přirozeného. Nedá se proto říci, že by se pokoušel některé autory, zejména v moderní době, napodobovat. Popisuje raději takový svět, jaký by chtěl mít.