Kontakty
Světová literatura
Inzerce
http://www.giweruz.cz
Stránky, kde se dají stahovat knihy vcelku a v různých formátech, aniž byste za ně předem zaplatili.

Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:Janečková Klára

        Narodila jsem se dne 20. 7. 1979 ve Valašském Meziříčí. Od narození žiji v obci Chvalčov u Bystřice pod Hostýnem, v okrese Kroměříž. Vystudovala jsem základní školu Bratrství v Bystřici pod Hostýnem, ve speciální třídě zaměřené na jazykové znalosti a výuku anglického a německého jazyka. Od šesti let jsem navštěvovala Základní školu umění a hrála na klavír a následně kytaru. Po dokončení základní školy jsem nastoupila na střední školu v Kroměříži zaměřenou na podnikání a ekonomickou oblast. Tuto školu jsem studovala v roce 1994-1998 a zakončila ji maturitou z těchto předmětů: účetnictví, ekonomie, anglický jazyk, český jazyk. Po obdržení maturitního vysvědčení jsem studovala v Brně anglický jazyk. Po dokončení studia jsem začala pracovat ve Zlatnictví a hodinářství Klára v Bystřici pod Hostýnem jako samostatně odborný referent, následně jsem přešla do firmy Vítex a. s., kde jsem zastávala úlohu asistentky ředitele společnosti. Od roku 2002 se věnuji tvůrčí činnosti. Zprvu pouze jako vedlejší činnosti, nyní je to mou hlavní činností. Zatím jsem vydala sedm knih. Sedmá kniha právě vychází. První dvě knihy, Ďábelská tvář a Zrada, jsem vydala u vydavatelství Olmypia a. s., Praha. Za svou prvotinu jsem obdržela cenu „Nejlepší prvotina roku 2002“. Třetí knihu „Prokletý původ“ jsem vydala u vydavatelství MAP Brno. Poslední mé knihy, Osudová posedlost, Manželské okovy, Unesená a Srdce v písku spatřili světlo světa u vydavatelství Ikar Euromédia Groups K. S. Od roku 2003 jsem členka Syndikátu novinářů České republiky. Publikovala jsem v časopisu NewExpress Brno. Nyní, od roku 2006 píši povídky pro časopis Glanc, od července 2009 pracuji pro časopis Šarm – Slovenský týdenník, nedávno jsem podepsala licenční smlouvu s časopisem History revue, pro něj jsem psala reportáže o Platónovi, Vilému Dobyvateli a Chlodvíku I, Jindřichu II. V roce 2004 jsem nastoupila do prvního ročníku jednooborového studia Psychologie na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 2007 jsem vykonala bakalářskou státní zkoušku. V květnu 2009 magisterskou státní zkoušku z psychologie. V listopadu 2009 poté rigorózní zkoušku z psychologie, obdržela jsem titul PhDr. U PhDr. byla mým hlavním předmětem „Psychologie práce, organizace a řízení“. Rigorózní práci jsem psala na téma „Motivace k umělecké tvorbě“, ve které jsem porovnávala motivační činitele u tří skupin tvůrců, spisovatelů, hudebních skladatelů a malířů. Během studia jsem se zúčastnila stáže v ZŠ Bratrství v Bystřici pod Hostýnem, v soukromé ambulanci klinické psycholožky ve Vsetíně a také u Hasičského záchranného sboru ve Zlíně. Mezi mé hlavní zájmy patří historie, zaměřuji se na dějiny 16. století, z osobností této doby mne oslovují Thomas More, Alžběta I. a Kateřina Medicejská. Dále se věnuji četbě, nejraději mám knihy vycházející z reality, v poslední době z afrického kontinentu.