Kontakty
Světová literatura
Inzerce
Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


16.10.2017, 08:28
Škoda
Škoda, že sem nepřibývají další autoři a jejich práce, možná i těch, co tu už jsou. E-knih rozhodně přibývá, ale pochybuji, že si je za ty nasazené ceny někdo kupuje. Platit až po přečtení textu dotyčnému autorovi jistý obolus je dobrý nápad. V Čechách jsou ale škrti a tak na tomhle základě tu autor nezbohatne. V algličtině by to zabrat mohlo.


26.09.2017, 08:29
Závažná povídka
Eva Eiseltová nám poslala v rámci výzvy českým spisovatelům povídku se závažným obsahem. Líčí v ní období Heydrichiády, které zasáhlo nejen Čechy, ale i Němce žijící v protektorátu. Zejména pro mladší čtenáře tenhle pohled do minulosti bude sice málo známý, ale o to závažnější. Povídka se jmenuje Země Markomanů.


17.09.2017, 17:05
Získali jsme texty renomovaného spisovatele
František Uher vydal jedenačtyřicet knih, v novinách a časopisech publikoval přes tisíc povídek a fejetonů, přibližně stejný počet básní a veršů pro děti a přes tři tisíce aforismů. Je členem ústřední Obce spisovatelů v Praze, Unie českých spisovatelů a AIEP. Též obětavě pracuje ve výboru Východočeského střediska Obce spisovatelů. Za svou dlouholetou a velice plodnou literární činnost získal řadu ocenění. Dvakrát Cenu Havrana za nejlepší detektivní povídku roku, udělovanou Mezinárodní organizací autorů detektivní literatury (AIEP), Cenu Eduarda Fikera, román Dlouhá nepřítomnost byl poctěn první cenou v literární soutěži O poklad byzantského kupce atd. Publikovat začal v roce 1976.


11.09.2017, 07:50
Oslovujeme další autory
Získali jsme více jak padesát mailových adres renomovaných českých autorů a postupně je oslovujeme, zda by byli ochotni do těchto stránek nějakými texty přispět.
Zatím přišly dva přísliby.


20.08.2017, 07:14
Ve staré dobré Anglii
Autorka Janka Dohnalová nám poslala další pohled z Londýna. Tentokrát popisuje byrokratické úřady a porovnává je s našimi. Příspěvek si můžete najít pod jejím jménem v seznamu autorů. Jmenuje se Nekompetentní byrokracie UK.


12.07.2017, 09:28
Přímo z Polabské Vrby
Na povídky Libuše Čermákové se vždycky těšíme, obyčejně nám je posílá vzápětí po jejich vítězství na literární soutěži Polabská Vrba, ale to je jednou za rok. Budeme muset od ní vymámit i další, které má jistě v šuplíku.


18.06.2017, 07:19
Slušní loupežníci
Převzali jsme z jedněch slovenských novin článek Maxe Kašparů, který bychom mohli charakterizovat jako moderní podobenství. Na takové slušné loupežníky, z jeho příběhu, narážíme denně, aniž si uvědomujeme,že nás okradli.


13.06.2017, 09:32
Vidíme, že kavárnu navštěvujete
Dotaz na překlep v titulku dokazuje, že to tu i někdo čte. Samozřejmě jsme vyrobili nonsens. Správně má byt stupně, ale když ten překlep opravíme, bude vypadat zas dotaz nesmyslně. Pokud ho při opravě smažeme, zasáhneme do cizího textu,což by se mohlo jevit jako cenzura. Tak nevím.Přesto dík za upozornění.
Kavárník.


06.06.2017, 08:10
Báseň věnoval exulantům a svým dětem
Básník Eduard Dvořák žil léta v americkém exilu. Proto některé básně věnoval českým a slovenským rodinám doma a žijícím i mimo vlast. Tahle, kterou mu nyní uveřejňujeme, se jmenuje Tatínku, kdo je jaro? a byla inspirována jeho dětmi.31.05.2017, 16:54
Tři strupně terorismu
Jana Dohnalová nám poslala glosu, které víceméně popisuje, jak reagovala většina Angličanů na poslední teroristický útok na ostrovech.

12.06.2017, 21:26
dotaz
Co to je "strupně"?


23.05.2017, 16:18
Jdeme stejným směrem
Přihlásil se nám autor Matěj Novobilský, který na svém blogu http://www.matejnovobilsky.cz/ nabízí své e-knihy podobně jako my na těchto stránkách. Nejprve si může čtenář celý text stáhnout a přečíst zdarma, a když uzná sám, že by jej měl ocenit, pošle autorovi příslušný honorář. Odkazujeme vás na jeho další stránky, kde přímo knihy nabízí
matson2.webnode.cz


19.05.2017, 10:55
Za dobrovolnou cenu
Ahojte, na svých stránkách www.matson2.webnode.cz prodávám své e-knihy za dobrovolnou cenu. Doporučuji všem čtenářům, aby si e-knihu nejdříve stáhli, přečetli a teprve pak (pokud se jim e-kniha bude líbit) zaplatili...

Nabízím tam i román Nataša, který měl u vydavatele celkem úspěch.
Více na mém blogu
http://www.matejnovobilsky.cz/p/napsal-jsem.html


09.05.2017, 08:41
Povídka Josefa Blažka
Autor v povídce Události v R/růžové otvírá neznámou kapitlo z dějin studené války z pamětí důchodce Vošmery, majora SNB ve výslužbě.08.05.2017, 09:11
Ivo Fencl 13. 5. dvakrát na pražském Světě knihy
Ivo Fencl podepisuje svou knihu Lektorka z galerie na rohu
SOBOTA 13. května Výstaviště Praha Holešovice
11.15 až 11. 45 stánek L 201
17.00 až 17.50 LITERÁRNÍ KAVÁRNA, pravé křídlo, balkon vlevo


02.05.2017, 07:41
Vysoké léto
Básník Eduard Dvořák umístil na svou stránku báseň Vysoké léto, kterou věnuje své ženě a dětem.


28.04.2017, 07:39
Reakce autora na naše směrování
Tak to je báječný nápad, dát na konec eknihy číslo konta autora i když chápu skepsi, že to v Čechách asi moc fungovat nebude, ale za pokus to docela určitě stojí. Možná mám naivní představu, ale na internetu je tolik věcí, že člověk ztratí přehled, což je většinou špatné, ale v tomhle případě, čtenář může ocenit, jak se mu daná věc opravdu líbila a ne, že musí hned vypláznout nemalé peňo za něco, co má hezký obal a známé jméno, což v konečně fázi není vůbec záruka toho, že je to dobré. A pak zkoušejte vracet knihu do knihkupectví, s tím, že se vám nelíbila, že nestála za vynaložené finance a za to, aby vám po zbytek života překážela doma... Takhle si může přivydělat i zcela neznámý autor, jehož práce byla dosud přehlížena, uvidí se, jak se to ujme. Naopak s i myslím, že čtenáři z toho budou nadšeni. Navíc neznám nikoho, kdo by to takhle dělal, všude se musí platit dopředu, naštěstí existují ještě nadšenci, kterým je to jedno, jestli něco vydělají a nebo né, když něco vydělají, je to samozřejmě milé, ale hlavní je, že si to vůbec někdo přečte, zamyslí se nad tím, protože lidé si nechávají vymývat mozky vším možným a obyčejné čtení se trochu upozaďuje.
Na druhou stranu si možná někdo řekne, protoč za to dávat peníze, když je to zdarma a tudíž se za to platit nemusí, lidé jsou hodně naučeni, platit za to, za co musí, ale zase naštěstí takhle neuvažují všichni.
Jana Dohnalová24.04.2017, 08:32
Trochu brutální povídka
Přidala nám na svou stránku Jana Dohnalová, žijící v Anglii, groteskní fejeton či úvahu a povídku Následky brutálního dětství. O brexitu se tentokrát moc nezmiňuje, jen nastiňuje možnost, že by v následujících volbách současná premiérka taky vyhrát nemusela.


30.03.2017, 08:37
Směrování6
Ceny současných knih jsou poměrně vysoké. Pokud kupující nezná autora a koupí nějakou knihu namátkově, může být textem zklamán. Na těchto stránkách si napřed čtenář text může zadarmo přečíst a teprve pak jej případně malým honorářem odměnit. Nejde o almužnu, ale o způsob, který ještě není zaběhnutý. Tyhle stránky se o to snaží!
Kavárník


22.03.2017, 09:41
Střípky z Anglie 3
Jak to vypadá teď s Čechy, žijícími přechodně v Anglii, nám stručně popsala autorka a dopisovatelka Jana Dohnalová.Není to nic záviděníhodného


19.03.2017, 09:28
Digitalizace aneb příběhy snímků
Tak jsem se rozhodl, že vložím na tyhle stránky právě dokončený text, kterému říkám poloromán. Docela by mne zajímalo jak byste ho tu ohodnotili. Kdo ho přečte do konce narazí na dovětek, který se tu právě diskutuje. Pokud mi pošle na uvedené konto desetikorunu, předem mu za ní srdečně děkuji.
Miloš Konáš