Kontakty
Světová literatura
Inzerce
Matěj Novobilský spisovatel a blogger
Prodej mých e-knih http://matson2.webnode.cz

Josef Šiman -Život proutníka a neb zlobivý kritik
Kniha ze zákulisí showbusinesu divadla a televize,skutečné bitvy kolem rozdávání grantů, zajímavosti ze života hvězd. Chcete třeba vědět, jaké víno pije Karel Gott a jak se žije v zákulisí . Pak si přečtěte "Život proutníka."

Ze zákulisí královny Alžběty II
Michaela Košťálová je autorkou knihy “ Ze zákulisí královny Alžběty II“, kterou loni na jaře vydalo nakladatelství Petrklíč. Autorka zde poodhaluje, jak už název napovídá "zákulisí" nejdéle panujícího Anglického monarchy, kde se čtenář může dozvědět nejednu pikantnost a dosud nezveřejněnou zajímavost, nejen o jejím veličenstvu, ale o celé královské rodině. Jestli chcete vědět, jak probíhalo setkání královny s naším bývalým presidentem Václavem Klausem, jak a s kým tráví královna volný čas, jak vypadá její pracovní den nebo v kolik třeba ráno vstává, kniha Michaely Košťálové je určena právě pro vás. Kniha je napsána velmi čtivě, je určena každé generaci bez rozdílu věku i pohlaví, na rozdíl od ostatních knih, které byly o této panovnici dosud vydány je napsána velmi lidovým, mnohdy hovorovým jazykem a nezahlcuje čtenáře pouhými fakty a obtížně zapamatovatelnými daty. Navíc je publikace doprovázena dosud nezveřejněnými fotografiemi nejen města, ve kterém královna sídlí, ale i dosud nezveřejněnými fotografiemi z jejího života. Knihu mohu čtenářům vřele doporučit a jen popřát mnoho zábavy a krásných chvil strávených v její vřelé společnosti i společnosti královny Alžběty II.

Kniha "Sedm věků ženy"
Natálie Nera, vlastním jménem Natálie Dunn, je autorkou antologie básní s názvem /Sedm věků ženy/ na pomoc obětem domácího násilí. Nápad se zrodil z jednoduché elektronické korespondence mezi dvěma kamarádkami z dětství, které spojuje jak láska k literární tvorbě, tak neblahá osobní zkušenost s domácím násilím. Od prvního nápadu k realizaci uběhly dlouhé tři roky vzletů a pádů, nadějí a téměř úspěchů. Editorka a autorka Natálie Nera knihu sestavila tak, aby se co nejpříjemněji četla, aby rytmus seřazených básní nepůsobil rušivě a aby si snad každý našel to, co ho nejvíce osloví. Slova mohou nejen zranit, ale dokáží i povzbudit. I lidé, kteří při slově „poezie“ protáhnou obličej, protože si vzpomenou na školní výuku, kdy si museli při hodinách literatury vymýšlet, co tím chtěl básník říci, v ní v obdobích velkého životního vypětí hledají a nacházejí útěchu i odpovědi – při rozchodech, rozvodech, úmrtích v rodině, svatbách, narození dětí... Přišel čas si připomenout, že slovo není jen akademickým cvičením teoreticky připravených vzdělanců, ale že má co dát každému, kdo je ochoten se dívat a naslouchat.

Vážení autoři!
Na tyto stránky můžete zaslat jakoukoli vaši literární práci většího rozsahu: román, novelu, sbírku povídek,ve formátu PDF (Word). Na konec textu uveďte i číslo svého konta.Tyto stránky se snaží vycházet vstříc všem autorům, kteří nemají smlouvu s nakladatelstvím. Jejich práce zveřejňujeme zdarma. Texty posílejte na adresu: milos.konas@seznam.cz

SLOVENSKÉ A ČESKÉ eKNIHY zdarma
na adrese www.eKnizky.sk viz KONTAKTY

www.LIVRO.CZ
Levné knihy

logo
Kulaté logo:ROMÁNY (a texty) SOUČASNÝCH ČESKÝCH a SLOVENSKÝCH AUTORŮ (ZDARMA)

Tyto webové stránky začínají sloužit autorům, kteří se rozhodli nabízet své texty v podobě e-knihy čtenářům zdarma. Nezříkají se však honorářů, které jim po přečtení a posouzení díla čtenář může poskytnout ve formě dobrovolné částky na uvedené číslo konta.

Vážení čtenáři,
nabízíme vám k přečtení, ke stažení, případně k vlastnímu vytištění, romány a texty současných českých a slovenských autorů, kteří nám je dobrovolně poskytli k zveřejnění. Někteří jsou už renomovanými spisovateli, pro některé jde prakticky o počáteční vstup do literatury. I na internetu však platí – vše co je napsáno, zůstává. Obzvlášť, když tyto stránky zařadila do svého webarchivu Národní knihovna České republiky. Předpokládáme, že zde objevíte, a to i nakladatelé, nová jména i nové tituly, v uveřejněných pracích neotřelé příběhy, ale především literární hodnoty. Gramatické či stylistické nedostatky přičítejte na vrub autorům samotným, neboť uveřejněné práce nejsou námi redigovány.

Vážení autoři,
na těchto webových stránkách nalézáte možnost publikovat svá díla, sice bez nároku na honorář, zato s možností získání širokého okruhu čtenářů využívajících nových elektronických medii. Pokud této možnosti chcete využít, obraťte se na e-mailovou adresu: milos.konas@tiscali.cz nebo na číslo telefonu 606 963 092, kde se dozvíte veškeré podrobnosti. Případně na adresu webmastera: medek@epika.cz


LITERÁRNÍ KAVÁRNA
V této kavárně můžete projevovat své názory, ptát se i odpovídat, podávat náměty a nápady, vyjadřovat se k přečteným knihám na www.romanyzdarma.cz a vlastně k čemukoli i v jakékoli denní či noční době, neboť tato kavárna se nezavírá. Kavárník si pouze vymiňuje minimum neslušných slov a omezenou délku příspěvku. Občerstvení připisuje na svůj účet…

Formulář pro vložení reakce
Název reakce
Text reakce

vepiš číslo dvacet osm

Zprávy


21.02.2020, 08:37
Návrh
Mám pár politických povídek. O komunistickém prvním máji, Jak jsme dělali sametovou revoluci a pod. Kdyby někdo z Vás měl nějaký podobný politický text, mohli bychom dát dohromady soubor povídek a rozeslat jej sdílenou formou, jak to nyní děláme s texty umístěnými na těchto stránkách.
Kavárník


11.02.2020, 07:04
Eva Lexová
https://evalexa.jimdofree.com/pro-české přátele/
je další autorka, které jsme rozeslali její novelu na šedesát adres zájemců o náš pokus. Další texty můžeme zasílat i vám, pokud sdělíte svou mailovou adresu.Pár čtenářů to už udělalo.
milos.konas@seznam.cz


03.02.2020, 08:57
Kafe zdarma
Za nějaký vhodný příspěvek!
Kavárník.

03.02.2020, 09:00
Jana Dohnalová z Anglie
Rozloučení, ale né sbohem, Británie otevřela novou kapitolu svých dějin. Dějin bez EU.
Pro mnoho obyčejných lidí byl“Brexit day“ den jako kterýkoli jiný, i když jeho důsledky se budou postupně dostavovat.
V novinách tuto zprávu s přehledem upozadil chřipkový virus z Číny, který přišel do Británie, možná symbolicky, ve stejný den, abychom si uvědomili, že jsou na světě i horší věci, věci, kdy jde o život. Mnozí odchod z EU oslavovali, vyšli do ulic s britskými vlajkami a tak přebíjeli strach z nejistoty. Podnikaví obchodníci se suvenýry na Oxford Street vybalili na pulty předměty připomínající tento mezní okamžik. Mohli jste tu třeba vidět ubrus s obrázkem doverských bílých útesů/právě ty dělí Anglický ostrov od zbytku Evropy/ a nápisem „Nové svítání pro Británii“. Upomínkové předměty jsou do večera povětšinou vyprodány a obchodníci mají radost kolik vydělali, možná jim ani nepřijde na rozum, že tím, jak se Británie stala svobodnější, dojde i k významnému poklesu zdejší měny, takže dnešní výdělek se jim v konečné fázi smrskne na polovinu, možná i na méně.
Vydána byla i stříbrná pamětní, padesátipencová mince s obrázkem královny na jedné straně a s nápisem“Mír, prosperita a přátelství se všemi národy“ na straně druhé.
Uvidíme jestli tento krok povede k prosperitě, pakliže v Británii není rozvinut defacto žádný průmysl a všechny produkty denní spotřeby byly a stále jsou dováženy z EU. Uvidíme také, jak přátelsky bude reagovat Irsko, až se Briti pokusí odtrhnout kus této země od Evropy, ale to jsou pouhé dohady a spekulace a málo kdo je v těchto dnech prorokem.
Oslavy v ulicích mi připomínají ty pražské před třiceti lety. Ten čas, co přišel po obušcích a slzném plynu, byly jsme tenkrát svobodnější a Británie se tak cítí dnes, i u nás ale čas ukázal, co všechno je s tím spojeno, ať už v rovinně pozitivní, či negativní a tak to patrně bude i tady, nezbývá, než popřát „nové“ Británi, aby její první svobodné kroky byly méně kostrbaté. Třeba, že Británie nikdy nebyla utlačována a má svobodu více zažitou, než mi před pádem železné opony, i tady svoboda může přinést mnoho úskalí a může nastat pár let hubených než se dostaví ty tučné, což bude, pro lidi, kteří nejsou zvyklí na nedostatek, jistě bolestná zkušenost, ale i v tomto případě bude nejspíš platit, že, co nás nezabije to nás posílí.31.01.2020, 08:14
Sdílet může každý
To,že jsme tu zavedli sdílení literárních prací různých autorů není žádná výjimečnost. A přece: Rozesíláme texty už šedesáti zájemcům a ti je mohou libovolně šířit dál.Naskýtá se nenadálá možnost objevit a přečíst si něco od autora, kterého bychom třeba v životě minuli. Dnes už je tolik vydávaných knih, že je někdo nemůže ani registrovat, natož aby je přečetl. Je to víceméně otázka náhody. Proto přijímáme texty i od začínajících autorů a budou-li na jisté literární úrovni, rozešleme je dál.
Pište! Posílejte!
milos.konas@seznam.cz24.01.2020, 07:20
Ještě máme rezervu
Při rozesílání sdílené literatury se snažíme posílat příjemcům literárně hodnotné texty, což není tak snadné. Máme ještě dopředu vytypovaných několik autorů, ale rádi bychom tu přijali další dobré texty, což se nám doposud nedaří.Profesionální spisovatelé zatím na náš systém sdílení nereagují, i když by se eventuelně jejich nevydané práce mohly dostat ke čtenářům, ke kterým se jinak nikdy nedostanou.


15.01.2020, 09:33
Román s názvem Fext
Od Václava Semeráda, jehož Démona jsme právě rozesílali jako sdílenou literaturu,jsme získali nový sci-fi román s názvem FEXT. Děj románu zasahuje i do několika minulých století.09.01.2020, 09:32
Ozve se někdo?
Rádi bychom slyšeli názory na tyto stránky. Chodí sem v průměru tak dvacet zájemců denně, což není zas tak málo. Možná hledají nové autory a jejich zajímavé texty. Přiznáváme, že je najdou zřídka. Proto ty nejlepší, co se tu vyskytli vybíráme sami a rozesíláme jejich práce ve formě sdílené literatury. Dostávají je zatím autoři, co zde publikují a rozesílají je dál. Chceteli se zůčastnit i vy, zašlete mailovou adresu:
milos.konas@seznam.cz


08.01.2020, 08:19
První letošní příspěvek
Povídku Setkání s časem nám poslal autor, který píše pod pseudonymem SORVETO a tak ho na našich stránkách uvádíme.Údajně má rozepsaných několik textů, tak bychom byli rádi,kdyby některý z nich se tu časem objevil.Proto mu přejeme hodně literárního zanícení.


26.12.2019, 07:41
Naše předsevzetí do nového roku 2020
Budeme pokračovat v rozesílání literárních prácí, které se k nám dostastanou. A to ze dvou důvodů: Abychom dali šanci autorům svá díla rozšiřovat a dostat je mezi lidi. Čtenáři pak mají možnost přečíst si zadarmo práci autora, se kterou by se možná nikdy nesetkali. Třetí aspekt je zatím nevyzkoušený.Dobrovolná odměna autorovi v podobě malého finančního bonusu.To je u nás ještě nezavedené a nepraktikuje se, ale měli bychom si zvykat (na všechno).
Kavárník


24.12.2019, 07:58
Vánoční přání
Všem, co sem do kavárny chodíte, přejeme literárně bohaté Vánoce.(s e-knihou pod stromečkem!)
Kavárník


18.12.2019, 08:34
Signál naděje.
Podobně jako naše stránky fungují i stránky http://www.matejnovobilsky.cz, kde autor nyní nabízí román Signál naděje. Pravidla pro stažení textu jsou totožná jako u předchozích e-knih – stáhneš, přečteš, zvážíš příspěvek… Zdá se, že e-knihy si pomalu získávají naši pozornost ve formě - napřed přečteš, pak zaplatíš.


07.12.2019, 05:36
Předvánoční Eva Frantinová
Pokud se chcete naladit do nedávných dob, a předvánočně se uvolnit, přečtěte si něco z krátkých próz Evy Frantinové, která je zabalila do sbírky s názvem Hladce a obrace.


24.11.2019, 09:30
Vy, co sem chodíte
se jistě zajímáte o současnou českou prózu, či poezii. Nechtěli byste tu, která se zde objeví, šířit dál? Stačí, když nám pošlete svou mailovou adresu a my vám prostřednictví sdílené literatury, o což se tu v poslední době snažíme, budeme posílat vybrané texty.
milos.konas@seznam.cz


09.11.2019, 10:13
Propojujeme sítě
Podobným způsobem rozšiřuje své literární práce spisovatel Jan Padych - www.padychbooks.com . Další sdílenou akcí bude poukázání na jeho tvorbu v titulu Příběhy z pravěku a ze současnosti.


07.11.2019, 10:35
Vypustili jsme dalšího autora
Někdo sdílené autorské práce odmítá, někdo je zase překvapivě přeposílá dál. Chce to asi vyzkoušet a nějakou dobu vytrvat v rozesílání.Taky by bylo dobré, kdyby se tu k téhle možnosti pár čtenářů vyjádřilo.


26.10.2019, 08:28
Hledáme dobrovolníky
Pro tuto "sdílenou literaturu" je důležité, aby se dostala k co neširšímu okruhu čtenářů. Hledáme proto dobrovolníky, kteří by byli ochotni rozesílat tyto autorské práce na nejméně dvacet adres jednotlivců, zajímajících se o současnou českou prózu. Mailové adresy dobrovolníků zasílejte na milos.konas@seznam.cz


25.10.2019, 07:53
Budeme sdílet dalšího autora
Ke sdílení na adresy zde publikujících atorů máme připraven autobiografický román Ivo Fencla Veřejný nepřítel. Zatím se nám ale nikdo neozval, jak na tuhle možnost přeposílání literárních děl nahlíží. Předpokladali jsme diskusi, ale Kavárna je zatím prázdná.

25.10.2019, 09:01

Je to dobrý nápad! Přečíst si text aniž ho předem musíte zaplatit, když nevíte jak vás uspokojí. Dvacetikoruna je směšný honorář,rád ho pošlu kažému, kdo mi pošle něco zajímavého ke čtení.


20.10.2019, 08:09
Vážení autoři
Právě jsme rozeslali na více jak čtyřicet vašich adres pokusně román Doteky dní. Chtěli bychom tak do budoucna formou sdílené literatury obohacovat vaše virtuální knihovny o nové texty. Vám pak umožnit, aby se Vaše práce dostávaly do mnohem širšího povědomí než dosud. Věříme, že na tomhle pokusu vás bude spolupracovat co nejvíc a vítáme i další.
Kavárník


13.10.2019, 07:26
Autoři distributory
K rozjezdu sdílené literatury vyzveme čtyřicet autorů z našich stránek, (ale mohou se přihlásit i další). Těm zašleme literární práci ve formě přílohy mailu, s žádostí poslat jí opět pěti osobám zajímajícím se o literaturu. I ti by měli, kromě eventuelního přečtení, text posílat dál. Takto by se autorský text mohl pohodlně dostat až k tisíci čtenářů i pokračovat volně dál po internetu.05.10.2019, 07:53
Závažnější próza
Pokud byste si chtěli přečíst zajímavé přístupy k životu i k literatuře, otevřete si stránky Tamary Bláhové a její Kubistické povídky. Nově přepracovaný román Katastrofa zveřejníme celý, jakmile se nám podaří odstranit technický zádrhel.